تبلیغات
گالری بهترین عکسهای فیلم و سریال - گلدن گلوب چیست؟ اسكار چیست؟

آزادی بیان حق مسلم ماست

گلدن گلوب چیست؟ اسكار چیست؟

نویسنده :بابه ک
تاریخ:پنجشنبه 29 دی 1390-12:16 ب.ظ

  گلدن گلوب چیست؟ اسكار چیست؟

تصاویر و اخبار مربوط به جشنواره ی گلدن گلوب
 
http://up98.ir/upload/server1/j32ifq9nj1shryryk9dv.jpg
  گلدن گلوب چیست؟ اسكار چیست؟
 
http://up98.ir/upload/server1/j32ifq9nj1shryryk9dv.jpg
 
هر سال جوایز و تندیس‌های مختلفی در جشنواره‌های جهانی به فیلمسازان و سینماگران اهدا می‌شود كه به لحاظ اهمیت هنری می‌توان از جشنواره‌های كن فرانسه با نشان نخل طلا،‌ فستیوال برلین (خرس طلایی)،‌ جشنواره ونیز ایتالیا (شیر طلا) و ... نام برد، اما مراسم اسكار كه به صورت جشنواره برگزار نمی‌شود، بیش از 5000 داور به آثار رای می‌دهند و تنها نامزدهای اولیه و برگزیدگان‌اش در روزهای مختلفی اعلام می‌شوند، تندیسی به نام «اسكار» به برگزیدگانش اعطا می‌كند كه علاوه بر مطرح شدن برگزیدگان‌اش و تضمین آینده كاری آنها، سینماگران را در ادامه پرتوان مسیر صنعت ـ هنر سینما یاری بسیار می‌دهد.
به گزارش ایران ویج ، از آنجا كه جایزه گلدن گلوب عموما بر توفیق فیلم‌های منتخب در مراسم اسكار تاثیر بسیاری می‌گذارد كسب این جایزه در بسیاری از موارد به كسب اسكار منتهی می‌شود. جایزه گلدن گلوب ( Golden Globe Award) نام مجموعه جوایزی است که هرساله در ایالات متحده آمریکا توسط اتحادیه مطبوعات خارجی هالیوود به بهترین تولیدات سینمایی و تلویزیونی اهدا می‌گردد.
این جایزه برای اولین بار در سال 1944 به فیلم‌های تولیدی و محصولات تلویزیونی تعلق گرفت. مهم‌ترین جایزه آکادمی با نام «بهترین فیلم» یکی از مهم‌ترین رقابت‌های فیلم‌سازان محسوب می‌شود. همچنین جایزه «یک عمر فعالیت هنری» یکی از مهم‌ترین جوایز گلدن گلوب است که هرسال به یکی از بزرگان عرصه سینما و تلویزیون آمریکا داده می‌شود. این مراسم كه پرفروغ‌ترین مراسم سینمایی جهان به شمار می‌آید و توسط آكادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک آمریكا اعطا می‌شود به نوعی معروف‌ترین جایزه سینمایی جهان است.
جوایز اسكار كه می‌توان آن را مهم‌ترین و یكی از پربیننده‌ترین مراسم اعطای جایزه فیلم در جهان دانست، طی هشت دهه برگزاری همواره مورد توجه علاقه‌مندان سینما بوده است. اولین مراسم اعطای جوایز اسكار روز ‌16 می ‌1929 در هتل «روزولت» هالیوود برگزار شد تا برترین‌های سال‌های 1927 و ‌1928 برای فعالیت‌های چشم‌گیر در سینما مورد تقدیر قرار بگیرند. آكادمی اسكار از ‌5‌830 عضو تشكیل شده است كه با آرای خود، برندگان هرساله بخش‌های مختلف این جایزه معتبر را انتخاب می‌كنند. در این میان، بازیگران با ‌1311 نفر، بیشترین حضور را دارند.
نام رسمی مجسمه اسكار، «نشان لیاقت آكادمی» است كه یك تندیس طلایی بر روی یك پایه فلزی مشكی‌رنگ است كه 34 سانتی‌متر بلندی و ‌3/85 كیلوگرم وزن دارد. تا پیش از برگزاری دوره هشتادم اسكار، مجموعا ‌2‌687 جایزه‌ اسكار اعطا شده است و بیش از ‌290 بازیگر موفق به دریافت آن شده‌اند كه ‌141 تن از آنان هنوز در قید حیات هستند.
 
 
پس از دریافت گلدن گلوب؛ "جدایی نادر از سیمین" به اسکار نزدیک شد
 
http://up98.ir/upload/server1/xw9yoel4ot7f8ur7vnn.jpg
 
جایزه برترین فیلم غیرانگلیسی زبان گلدن گلوب شصت و نهم، به اصغر فرهادی برای فیلم «جدایی نادر از سیمین» رسید تا نماینده ایران در اسکار، یک گام بلند به سمت تصاحب این عنوان ارزشمند بردارد و شمارش معکوس برای نخستین اسکار سینمای ایران شتاب بگیرد.
 
فرهادی در این مراسم گفت: «فکر می کردم که اگر جایزه را گرفتم از کی تشکر کنم از مادرم یا پدرم یا همسر مهربانم و یا از گروه فیلمم؟ اما حالا می خواهم از مردمم بگویم. آنها مردمی واقعاً صلح دوست هستند... سپاسگذارم.»    
 
جایزه برترین فیلم غیرانگلیسی زبان گلدن گلوب شصت و نهم، به اصغر فرهادی برای فیلم «جدایی نادر از سیمین» رسید تا نماینده ایران در اسکار، یک گام بلند به سمت تصاحب این عنوان ارزشمند بردارد و شمارش معکوس برای نخستین اسکار سینمای ایران شتاب بگیرد.    
 
شصت و نهمین دوره جایزه گلدن گلاب (گوی طلایی) ۲۰۱۲ در حالی طبق روال هر سال از ساعت پنج تا هشت شب ۱۵ ژانویه به وقت استاندارد پاسیفیک (۴:۳۰ تا ۷:۳۰ صبح ۲۶ دی به وقت تهران) برگزار شد که اصغر فرهادی رقابتی سخت برای کسب عنوان برترین فیلم غیر انگلیسی زیان را در پیش داشت و همین امر، این گام مهم که گامی کلیدی و استمزاجی برای یافتن نظر چندهزار رای دهنده برای برندگان جوایز اسکار تلقی می شود، بیش از سایر جوایز در دایره توجه ایرانیان قرار داد.     گلدن گلوب که توسط اتحادیه مطبوعات خارجی هالیوود به بهترین تولیدات سینمایی و تلویزیونی داخلی و خارجی آمریکا می شود، به صورت زنده از شبکه ان.بی.سی در ۱۶۷ کشور جهان پخش زنده شد، طبق آمارها از لحاظ تعداد تماشاگر، سومین برنامه زنده سالانه تلویزیونی پس از مراسم اسکار و جوایز گرمی است و همه اینها تاثیرگذاری این جشنواره را بر چند هزار عضو دارای حق رای آکادمی اسکار افزایش می دهد و شاید یکی از دلایل تاثیرپذیری وسیع آکادمی از این رویداد نیز حجم تاثیرگذاری بر جامعه سینمایی است که عضو آکادمی اسکار نیز هستند.     ژان پی یر و لوک داردِن، اصغر فرهادی، آنجلینا جولی و پدرو آلمادوار رقبای بخش فیلم های غیرانگلیسی زبان گلدن گلاب اگرچه «پوستی که در آن زندگی می کنم» با کارگردانی پدرو آلمودوار برنده جایزه اسکار و بازی خاص آنتونیو باندراس، «گل های جنگ» با حضور جدی ژانگ ییمو و کریستین بیل بهره می برد و «پسربچه ای با دوچرخه» برادران داردن به عنوان برندگان نخل طلای جشنواره کن نیز رقبای سرسختی برای فرهادی محسوب می شدند اما باید گفت، او در این رویداد باید جایزه را از چنگ آنجلینا جولی درمی آورد که اسمش به خودی خود تعداد قابل توجهی رای دارد! جولی با نخستین فیلم بلندش «در سرزمین خون و عسل» در مقام سفیر حسن نیت سازمان ملل به فجایع جنگ بوسنی پرداخته بود و همه اینها باعث شده بود، برنده فیلم غیرانگلیسی زبان را آنجلینا بدانند و او برای اسکار غیرانگلیسی زبان نیز خودش را مهیا سازد.
 
http://up98.ir/upload/server1/pws74o052qaej6e512r.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/1vndu0ukpj5ng3c2qyu.jpg
 
 با این حال ساختار قوی، ساده و در عین حال پیچیده جدایی نادر از سیمین که به خوبی دروغ، مصلحت ها و اخلاقیاتی که بخشی از آن در دیگر کشورهای جهان و به طور خاص با مغرب زمین نیز ملموس است، موفق شد دغدغه هایش را به همان اندازه که در ایران پرورش دهد و جمعیتی میلیونی را به سالن های سینماهای ایران بکشاند، در غرب نیز سالن های سینماها را پرکند و نشان دهد یک فیلم سیاه برای جشنواره های کوچک نیست و این باور به وجود آید که می توان دلمشغولی های ایرانیان را در عرصه جهانی با چنان ادبیاتی طرح کرد که مخاطب خارجی نیز فراتر از جشنواره ها او را بستاید.     این گونه بود که سر منتقدان بزرگ سینمای جهان به نشانه تواضع مقابل این کارگردان ایرانی خم شد و بزرگ ترین نشریات تخصصی سینمایی و پرتیراژترین روزنامه های جهان همچون نشریات تخصصی ایران، او را ستودند و پس از آنکه به فاصله اندک از کسب سیمرغ بلورین کارگردانی، فیلمنامه، فیلمبرداری و صدابرداری و جایزه منتخب تماشاگران و دیپلم افتخار بازیگر نقش مکمل برای شهاب حسینی و ساره بیات در جشنواره فجر، خرس طلایی بهترین فیلم و خرس نقره ای برای مجموعه بازیگران مرد و زن آن در شصت و یکمین دوره جشنواره برلین از ان او شد و این آغاز امواج بود که آخرین ساخته فرهادی در اقیانوس سینمای جهان بر پا کرد.       پس از آن این، «جدایی نادر از سیمین» که سطح بین المللی با عنوان «یک جدایی» نام گذاری شده، برنده جایزه بهترین فیلم مستقل خارجی در جوایز فیلم مستقل بریتانیا، برنده جایزه بهترین فیلم و نامزد جوایز بهترین کارگردانی، بازیگری و فیلمنامه در جشنواره آسیاپاسیفیک، برنده جایزه بهترین فیلم خارجی و نامزد بهترین فیلمنامه اورژینال انجمن منتقدان فیلم شیکاگو، نامزد جوایز بهترین فیلم سال، بهترین کارگردانی سال، بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان سال، فیلمنامه سال و بازیگر زن نقش مکمل سال از سوی انجمن منتقدان فیلم لندن، برنده جایزه بهترین فیلمنامه منتقدان فیلم لس آنجلس، بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان انجمن منتقدان فیلم نیویورک، بهترین فیلم جشنواره سیدنی، برنده جایزه بزرگ بهترین فیلم جشنواره ایروان، برنده جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان و نامزد جایزه بهترین فیلمنامه انجمن منتقدان آنلاین شد و این تمام جوایز نبود!
 
http://up98.ir/upload/server1/wdd2hhmp4jnrn4fh943p.jpg
http://up98.ir/upload/server1/n7muoocdriiq9czi7jyv.jpg
http://up98.ir/upload/server1/0oij4trfrqaqf7an6b.jpg
http://up98.ir/upload/server1/4ze21k1oifpcv4wxuk.jpg
http://up98.ir/upload/server1/nn97figd8h74kk7tupp2.jpg
http://up98.ir/upload/server1/mgdwm4qnz6iz8mpiks55.jpg
http://up98.ir/upload/server1/a7a9rh58zk34uyr5yffv.jpg
 
جوایزی چون بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان انجمن ملی منتقدان آمریکا، نامزد جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان منتقدان تورنتو، نامزد جایزه بهترین فیلم بین المللی از جوایز اسپیریت، برنده جایزه بهترین فیلم و بهترین فیلمنامه جشنواره دوربان، برنده جایزه پرطرفدارترین فیلم بلند جشنواره ملبورن، برنده طوطی نقره ای بهترین کارگردانی جشنواره بین المللی فیلم هندوستان، برنده جایزه تماشاگران جشنواره فوکواوکا و به همراه جوایزی دیگر از جشنواره های اسلو، سن سباستین، ریگا و پولا نیز در کارنامه افتخارات فرهادی ثبت شد که به نظر می رسید برای از میدان خارج کردن ساخته جولی از میدان انگار کافی باشد!     این گونه بود که اقبال صورت پذیرفته در سطح وسیع جهان و همچنین در رویدادهای بین المللی سینمایی نسبت به «جدایی نادر از سیمین»، به گوی طلایی نیز تنه زد تا ساخته ارزشمند فرهادی نخستین فیلم ایرانی باشد که موفق به کسب جایزه گلدن گلوب شود و پس از چرخش دوربین فیلمبردار مراسم گلدن گلوب بر روی چهره مدعیان جایزه «بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان»، این اصغر فرهادی باشد که برای گرفتن جایزه به روی استیج دعوت شود و این جایزه مهم را نیز از آن خود سازد و به یقین فاصله بسیار بسیار کمتری نسبت به «بچه های آسمان» مجید مجیدی برای کسب «جایزه فیلم غیرانگلیسی زبان اسکار» دارد.     اصغر فرهادی در این مراسم پس از آنکه به همراه پیمان معادی(نادر) بازیگر نقش اول مرد «جدایی نادر از سیمین» روی استیج حاضر شد، گفت: «فکر می کردم که اگر جایزه را گرفتم از کی تشکر کنم از مادرم یا پدرم یا همسر مهربانم و یا از گروه فیلمم؟ اما حالا می خواهم از مردمم بگویم. آنها مردمی واقعاً صلح دوست هستند... متشکرم.»
 
http://up98.ir/upload/server1/eedsa1ncz7korsrg56q.jpg
 
در دیگر بخش ها کریستوفر پلامر برای «تازه کارها» جایزه بهترین بازیگر مرد مکمل را برد و میشل ویلیامز برای «هفته من با مریلین» بهترین بازیگر زن موزیکال یا کمدی شد. کیت وینسلت به عنوان بهترین بازیگر زن مجموعه های کوتاه یا فیلم تلویزیونی برای «میلدردپیرس» انتخاب شد. «وطن» (HOMELAND) در حضور رقبایی چون امپرابوردواک، جایزه بهترین مجموعه تلویزیونی درام را دریافت کرد. وودی آلن نیز برای «نیمه شب در پاریس» جایزه بهترین فیلمنامه را گرفت لودوویک بورس برای «هنرمند» جایزه بهترین موسیقی را دریافت کرد. جایزه بهترین بهترین فیلم انیمیشن به «ماجراهای تن تن» استیون اسپیلبرگ رسید که احتمالاً در اسکار نیز این اتفاق تکرار خواهد شد. لودویک بورس برای فیلم آرتیست جایزه بهترین موسیقی متن را گرفت. مدونا هم برای ترانه «شاهکار» از فیلم «دبلیو. ای.» برنده جایزه گلدن گلوب بهترین آواز شد.
 
http://up98.ir/upload/server1/0ma3oxokt9v1lfgoq4pg.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/cjjjavjr72eno4n6qyu0.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/63kdupbzakoj8ka3vogq.jpg
 
 
همچنین ادریس البا برای لوتر، جایزه بهترین بازیگر مرد مجموعه های کوتاه یا فیلم تلویزیونی را دریافت کرد و جایزه بازیگر نقش مکمل مرد برای مجموعه کوتاه یا فیلم تلویزیونی به پیتر دینکلیج برای بازی قدرت ها رسید. مارتین اسکورسیزی برای فیلم هوگو جایزه بهترین کارگردانی را دریافت کرد. جایزه بهترین بازیگر زن نقش مکمل به اکتاویا اسپنسر برای فیلم خدمتکار رسید.ِ ژان دوژاردن هم برای بازی در فیلم «آرتیست» جایزه بهترین بازیگر مرد در فیل کمدی موزیکال را دریافت کرد و البته فیلم «آرتیست» جایزه بهترین فیلم کمدی موزیکال را نیز دریافت کرد. مجموعه خانواده مدرن نیز بهترین سریال کمدی موزیکال شد.      
 
از دیگر اتفاقات مهم این رویداد که در سرنوشت برخی جوایز اسکار نقش آفرین خواهد بود، اهداء قابل پیش بینی جایزه بهترین بازیگر زن در فیلم درام به مریل استریپ برای بازی منحصر به فرد نقش مارگارت تاچر در فیلم «بانوی آهنین» است. این هشتمین جایزه گلدن گلوب مریل استریپ بود که احتمال او را صاحب سومین جایزه اسکارش خواهد کرد. جایزه بهترین بازیگر مرد درام نیز در حالی به جرج کلونی برای بازی در فیلم «نسل ها» رسید که رقبای او براد پیت، لئوناردو دی کاپریو، رایان گاسلینگ و مایکل فاسبیندر بودند و بخشی از افکارعمومی نگاه جدی تر نسبت به برادپیت داشتند. در ادامه این رویداد نیز «نسل ها» به کارگردانی آلکساندر پاین جایزه بهترین فیلم درام را دریافت کرد و فیلم های هوگو، اسب جنگی، مانی بال و خدمتکار را در این رقابت از میدان به در کرد. این در حالی است که آلکساندر پاین جایزه کارگردانی را به اسکورسیزی واگذار کرده بود.
 
 
 
دیگر برندگان و حاضرین در Golden Globe
 
 
http://up98.ir/upload/server1/130u9lptonsxafz5rbad.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/fg1wsef2u4hl8615bkbz.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/bz61v3eigtxy4383hxv.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/66fqrrb8nfzguxzbmmm8.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/a62ovl6ccrv4vxir1mbx.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/oy13mkkax46dcnsii9ri.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/oq5hvlmsvyywze9tonq4.jpg
 
 
http://up98.ir/upload/server1/k6dx4g0pcg58851prgjw.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/7nx63wctiypo06cfov47.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/02d9hdsmkrab9m5b8pa.jpg
 
 
http://up98.ir/upload/server1/yrlvsz746rdcoxfmxd3w.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/nm6puwjox7qhyo4rwjc.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/p7fmdruuvpme3a48s2i.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/qif08afggc6i67coa1m.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
http://up98.ir/upload/server1/1aiu54sl4qoic94tfvig.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/495zmc019jrvenazjrd.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/e4yyn1aei9730lhrll.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/ib8r64nj733xf4hc6pm.jpg
 
 
http://up98.ir/upload/server1/vq1w74z9j5o4bwe4igr2.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/x6ohajut6h5cko4gaf.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/246yo3ooxc6lt0vus5rx.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/ixz21nh0fji0oup7i0rr.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/q7u24smtowx4clgkujqu.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/jsou3nq4qedviwwxde8l.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/jeg7265c5sc9gou0ng.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/epuoom6lgvecw4ql21j.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/mc8giuvnu6i6x4c9ga8.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/j5b8mk8p3cp726twenw.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/3pq0wl3wnwivpm2e2v1m.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/tqqrq3lynfzvnre7mn05.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/fktfpy9cvoq2s524xqu8.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/l7rtht7wuknyxm3fm90.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/2gt0g91nf6ipgqyiqq9f.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/84un6wuodom07p5m93t.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/gwqix9jfn9een896j1p.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/6qpinbrlm1lil45ww7m.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/ule04hfgwwzi9ben0hs1.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/gabziftsg0wuwipjijeq.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/t6x8y89z2nns0offdgda.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/g4jxr8g6o3maa4i7uoe0.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/95dorvpe5f4yvguaral.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/orlwlullegz0f06f5vlo.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/jd3mt4tue2ae7f0kd2f.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/68wcntle7biztuurpx3.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/egpamjb8itojyshmwzip.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/tnh9tqh29xjtnpmd6.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/opldkfali0jnb35ugyd.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/n5lgr8dav35i1rvv83.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/0t17y6lslkoxzbch21iq.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/2c8wz64kftdehfqguhax.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/qw6iu873wyo66firesb.jpg
 
http://up98.ir/upload/server1/46ldvwdelxaul8haushn.jpg
 
 
 
 
http://up98.ir/upload/server1/mwsuu2fezxymb9svys0i.jpg
 
 
 داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
women in viagra commercials
یکشنبه 19 خرداد 1398 04:06 ق.ظ

With havin so much written content do you ever run into any problems of plagorism or copyright infringement? My blog has a lot of unique content I've either authored myself or outsourced but it appears a lot of it is popping it up all over the web without my permission. Do you know any ways to help protect against content from being stolen? I'd really appreciate it.
does viagra fix premature ejaculation
شنبه 18 خرداد 1398 11:36 ق.ظ

It's going to be ending of mine day, but before finish I am reading this impressive paragraph to improve my know-how.
Cialis canada
شنبه 18 فروردین 1397 01:59 ق.ظ

Wonderful content. With thanks!
cialis for daily use cialis 5 mg funziona cialis diario compra cialis purchasing cialis qualitat cialis great britain precios cialis peru cialis 5 effetti collaterali generic cialis at the pharmacy where do you buy cialis
Cialis pills
جمعه 3 فروردین 1397 11:43 ب.ظ

Wow tons of good material.
cialis 20mg preis cf pastillas cialis y alcoho purchasing cialis on the internet cialis uk next day precios de cialis generico are there generic cialis cialis pills price each compare prices cialis uk cialis generique buy original cialis
Cialis generic
دوشنبه 28 اسفند 1396 05:21 ق.ظ

Helpful material. Kudos!
buy cialis online legal wow cialis 20 pastillas cialis y alcoho if a woman takes a mans cialis viagra vs cialis vs levitra cialis 5 mg para diabeticos cialis free trial look here cialis cheap canada cialis y deporte generic for cialis
foot problems
پنجشنبه 23 شهریور 1396 11:39 ب.ظ
If some one wants expert view about running a blog after that i suggest
him/her to visit this blog, Keep up the good job.
foot pain
سه شنبه 14 شهریور 1396 04:38 ب.ظ
Hello mates, nice piece of writing and pleasant urging commented at this place, I am actually enjoying by these.
What is the Ilizarov method?
دوشنبه 30 مرداد 1396 05:03 ب.ظ
Yesterday, while I was at work, my sister stole my iphone and tested to
see if it can survive a 25 foot drop, just so she can be a
youtube sensation. My iPad is now destroyed and she
has 83 views. I know this is entirely off topic but I had to share it with
someone!
manicure
سه شنبه 22 فروردین 1396 09:20 ب.ظ
I feel that is one of the such a lot important info for me.
And i am glad studying your article. However wanna observation on few general things, The site style is
great, the articles is in reality great : D. Just right process,
cheers
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo